SOURCEPOINT 8

Wszyscy, którzy słyszą i kochają dźwięk 10-calowych głośników, ale nie mogą ich zmieścić w swoim pokoju, mają teraz dostęp do tej jakości dźwięku w znacznie mniejszej obudowie.

- Andrew Jones, Chief Loudspeaker Designer


Chociaż MoFi Electronics dopiero wkracza na rynek zespołów głośnikowych, to doskonała jakość SourcePoint 8 świadczy o dużym doświadczeniu projektanta, a wygląd w klimacie retro nie przeszkadza technicznej i brzmieniowej nowoczesności. Znany konstruktor Andrew Jones, specjalizujący się w układach koncentrycznych, przygotował tego typu rozwiązanie również tym razem, strojąc wszystkie elementy z największą starannością i osiągając wybitne charakterystyki. Połączone idealnie pod każdym względem 20-cm nisko-średniotonowy i 25-mm kopułka wysokotonowa zapewniają zrównoważone, nasycone, angażujące brzmienie. SourcePoint 8 są odpowiednie do małych i średnich pomieszczeń, będą też łatwym obciążeniem dla każdego wzmacniacza dzięki 8-omowej impedancji.

Oficjalna strona EISA

SourcePoint 8 to najnowsze dzieło znanego projektanta Andrew Jonesa, który starannie stworzył głośnik, aby uosabiał to samo akustyczne DNA, co powszechnie uznany SourcePoint 10. Nowy SourcePoint 8 oferuje tę samą doskonałość dźwiękową, co jego większy brat, w bardziej kompaktowej i poręcznej obudowie. 

Andrew Jones i zespół MoFi Electronics zmniejszyli SourcePoint 10, aby stworzyć nowy głośnik, który może zmieścić się w szerszym zakresie przestrzeni, a jednocześnie nadal zapewnia ten duży, satysfakcjonujący dźwięk, który znamy i kochamy. Nie daj się zwieść rozmiarowi, nadal ma całą moc, której potrzebujesz, aby dać czadu przy ulubionych utworach. Jeśli więc szukasz wysokiej jakości głośnika, który nie zajmie całej przestrzeni w salonie, ten maluch może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

8-calowy przetwornik koncentryczny

Wyposażony w specjalnie zaprojektowany ośmiocalowy przetwornik koncentryczny i 1,25-calowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, głośnik ten oferuje system punkt-źródło, który zapewnia nienaganną kontrolę, równowagę tonalną i precyzyjne obrazowanie. Membrana głośnika niskotonowego działa jak falowód dla głośnika wysokotonowego, maksymalizując jego wydajność i dopasowując kierunkowość.

Niezależnie od tego, czy preferujesz relaksujące, akustyczne utwory, czy bardziej agresywną i elektryczną muzykę, SourcePoint 8 zapewnia wyjątkową wydajność, która dotknie Twojej duszy i zainspiruje Twoje emocje. Przekazuje nagrania z wyjątkową szczegółowością, szczegółowością i czystością, zapewniając jednocześnie mięsistość, żywość i zasięg znacznie większych głośników.

Twin-Drive High-Flux Magnet System

SourcePoint 8 zapewnia wyjątkową wydajność dzięki innowacyjnemu systemowi magnesów neodymowych Twin-Drive High-Flux. Nie tylko zoptymalizowaliśmy pasmo przenoszenia głośnika niskotonowego i wysokotonowego, ale także nadaliśmy priorytet redukcji zniekształceń w strukturze silnika jednostki napędowej. Projektując silnik tak, aby zminimalizować zniekształcenia, zapewniliśmy, że system generuje minimalne dodatkowe częstotliwości poza oryginalnym sygnałem.

System Twin-Drive tworzy w pełni symetryczne pole magnetyczne, co skutkuje wyjątkowo niskimi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD) i czystym, dokładnym dźwiękiem. 

Seria SourcePoint stanowi przełom w projektowaniu i inżynierii. Oferując ten sam poziom doskonałości dźwięku, co jego większy brat, SourcePoint 8 jest wszechstronnym i łatwym w zarządzaniu pakietem, który z pewnością zachwyci audiofilów wszystkich pasm. Jego wyjątkowa wydajność, elegancki wygląd i wyjątkowa inżynieria sprawiają, że jest to godny dodatek do pokoju odsłuchowego każdego miłośnika muzyki

DANE TECHNICZNE

Pasmo przenoszenia

47Hz-30kHz

Impedancja nominalna

8 omów, minimum 6,4 oma

Czułość

87dB/2.83V/1m

Częstotliwość zwrotnicy

1,6 kHz

Minimalna zalecana moc

30W

Maksymalna moc wejściowa

150W


Wymiary (WxHxD)

11,4" x 18" x 13,2" z kratką

(290 x 456 x 335)

11,4" x 18" x 12,6" bez kratki

(290 x 456 x 320)

Waga

27,9 lb / 12,7 kg każda

CECHY

"

"Od pierwszych taktów stało się jasne, że mam przed sobą kolumny o pięknej barwie, czystej jak źródlana woda, ale nieco podgrzana na słońcu, tak by nie była zbyt zimna dla rozgrzanego ciała. Spokojny dźwięk, któremu jednocześnie nic nie brakuje, jak buddyjski mnich, który wyrzekł się agresji i dzięki temu po latach poszukiwań w końcu osiągnął wewnętrzną równowagę.

Urok SourcePoint 8 buduje miękka kopułka i celulozowa membrana z nutką analogowej patyny. Słuchając streamingu znikała z niego cyfrowa nachalność (metaliczność / szklistość / krzykliwość — szczególnie tego ostatniego nie lubię).

Gdybym miał wskazać jedną najmocniejszą stroną tych kolumn, to byłyby to absolutnie zmysłowe wokale (oczywiście poza przypadkami gdzie artysta ma wewnętrzną potrzebę darcia ryja). 

SourcePoint 8 stoją niejako w opozycji do wielu współczesnych konstrukcji co wynika z użytych materiałów i ogromu pracy włożonego w ich strojenie. Możemy wiec kupić sobie albo "żyletowate" brzmienie aluminiowego tweetera w połączeniu z membranami z laminatu, albo wybrać jedwab i celulozę. Kolumny ewidentnie warte posłuchania. 

Przyzwoicie wysoka efektywność 87dB sugeruje, a test praktyczny to potwierdził, iż równie dobrze dają się napędzać niskowatowymi wzmacniaczami w klasie A, jak i mocnymi w klasie D. Pomimo wzmiankowanego małego skoku membrany basu im nie brakuje, a do tego tworzą szeroką i głęboką scenę. 

W moich uszach w bezpośrednim starciu wzmacniaczy Synthesis ROMA 96DC+ kontra ROMA 37DC ten drugi okazał się lepiej dopasowany do różnorodnej muzyki, jakiej słuchałem.

Czysta klasa A prezentowana przez ROMA 96DC+ (poza masą ciepła) była dla mnie już o krok zbyt miękko-analogowa w tej konkretnej konfiguracji. Na pewno ten wzmacniacz lepiej by się zgrał z bardziej zdecydowanymi kolumnami łagodząc ich brzmienie.

No i pozostaje jeszcze kwestia uśmierconego przez wielu formatu płyt CD — odtwarzacz takiej klasy jak Synthesis ROMA 14DC+ pokazuje, że płyta CD po prostu brzmi lepiej od streamingu. Nie znaczy to, że streaming jest zły, bo to przede wszystkim wygodne i tanie medium, natomiast kilka bezpośrednich starć z moją płytoteką wygrały krążki i tyle w temacie :)

Kolumny o uczciwie skalkulowanej cenie w stosunku do tego, co sobą reprezentują, a przy okazji rekomenduje do nich wzmacniacz ROMA 37DC, gdyby ktoś nie miał własnego pomysłu na amplifikację. "

INFOAUDIO

"SourcePoint 8 generują niezwykle dobrze zdefiniowany trójwymiarowy obraz z muzyki, która zawiera takie informacje. Biorąc pod uwagę ich rozmiar i kształt, ich zdolność do dźwiękowego znikania jest piekielnie magiczną sztuczką. "

FUTURE AUDIOPHILE

"Przenosząc przywiązanie Andrew Jonesa do konstrukcji przetworników koncentrycznych na nowy poziom, SourcePoint 8 ma zaskakującą moc jak na skromną obudowę, która nadaje się zarówno do małych, jak i średnich pomieszczeń. Sparuj te stylowe, innowacyjne technicznie głośniki z odpowiednim wzmacniaczem, a otrzymasz odsłuch, który urzeka swoją bezpośredniością. Dzięki doskonałej spójności i tempie, nie będziesz mógł przestać tańczyć - przynajmniej w duchu!"

HiFi NEWS