SOURCEPOINT 8

Wszyscy, którzy słyszą i kochają dźwięk 10-calowych głośników, ale nie mogą ich zmieścić w swoim pokoju, mają teraz dostęp do tej jakości dźwięku w znacznie mniejszej obudowie.

- Andrew Jones, Chief Loudspeaker Designer


Chociaż MoFi Electronics dopiero wkracza na rynek zespołów głośnikowych, to doskonała jakość SourcePoint 8 świadczy o dużym doświadczeniu projektanta, a wygląd w klimacie retro nie przeszkadza technicznej i brzmieniowej nowoczesności. Znany konstruktor Andrew Jones, specjalizujący się w układach koncentrycznych, przygotował tego typu rozwiązanie również tym razem, strojąc wszystkie elementy z największą starannością i osiągając wybitne charakterystyki. Połączone idealnie pod każdym względem 20-cm nisko-średniotonowy i 25-mm kopułka wysokotonowa zapewniają zrównoważone, nasycone, angażujące brzmienie. SourcePoint 8 są odpowiednie do małych i średnich pomieszczeń, będą też łatwym obciążeniem dla każdego wzmacniacza dzięki 8-omowej impedancji.

Oficjalna strona EISA

SourcePoint 8 to najnowsze dzieło znanego projektanta Andrew Jonesa, który starannie stworzył głośnik, aby uosabiał to samo akustyczne DNA, co powszechnie uznany SourcePoint 10. Nowy SourcePoint 8 oferuje tę samą doskonałość dźwiękową, co jego większy brat, w bardziej kompaktowej i poręcznej obudowie. 

Andrew Jones i zespół MoFi Electronics zmniejszyli SourcePoint 10, aby stworzyć nowy głośnik, który może zmieścić się w szerszym zakresie przestrzeni, a jednocześnie nadal zapewnia ten duży, satysfakcjonujący dźwięk, który znamy i kochamy. Nie daj się zwieść rozmiarowi, nadal ma całą moc, której potrzebujesz, aby dać czadu przy ulubionych utworach. Jeśli więc szukasz wysokiej jakości głośnika, który nie zajmie całej przestrzeni w salonie, ten maluch może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

8-calowy przetwornik koncentryczny

Wyposażony w specjalnie zaprojektowany ośmiocalowy przetwornik koncentryczny i 1,25-calowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, głośnik ten oferuje system punkt-źródło, który zapewnia nienaganną kontrolę, równowagę tonalną i precyzyjne obrazowanie. Membrana głośnika niskotonowego działa jak falowód dla głośnika wysokotonowego, maksymalizując jego wydajność i dopasowując kierunkowość.

Niezależnie od tego, czy preferujesz relaksujące, akustyczne utwory, czy bardziej agresywną i elektryczną muzykę, SourcePoint 8 zapewnia wyjątkową wydajność, która dotknie Twojej duszy i zainspiruje Twoje emocje. Przekazuje nagrania z wyjątkową szczegółowością, szczegółowością i czystością, zapewniając jednocześnie mięsistość, żywość i zasięg znacznie większych głośników.

Twin-Drive High-Flux Magnet System

SourcePoint 8 zapewnia wyjątkową wydajność dzięki innowacyjnemu systemowi magnesów neodymowych Twin-Drive High-Flux. Nie tylko zoptymalizowaliśmy pasmo przenoszenia głośnika niskotonowego i wysokotonowego, ale także nadaliśmy priorytet redukcji zniekształceń w strukturze silnika jednostki napędowej. Projektując silnik tak, aby zminimalizować zniekształcenia, zapewniliśmy, że system generuje minimalne dodatkowe częstotliwości poza oryginalnym sygnałem.

System Twin-Drive tworzy w pełni symetryczne pole magnetyczne, co skutkuje wyjątkowo niskimi zniekształceniami intermodulacyjnymi (IMD) i czystym, dokładnym dźwiękiem. 

Seria SourcePoint stanowi przełom w projektowaniu i inżynierii. Oferując ten sam poziom doskonałości dźwięku, co jego większy brat, SourcePoint 8 jest wszechstronnym i łatwym w zarządzaniu pakietem, który z pewnością zachwyci audiofilów wszystkich pasm. Jego wyjątkowa wydajność, elegancki wygląd i wyjątkowa inżynieria sprawiają, że jest to godny dodatek do pokoju odsłuchowego każdego miłośnika muzyki

DANE TECHNICZNE

Pasmo przenoszenia

47Hz-30kHz

Impedancja nominalna

8 omów, minimum 6,4 oma

Czułość

87dB/2.83V/1m

Częstotliwość zwrotnicy

1,6 kHz

Minimalna zalecana moc

30W

Maksymalna moc wejściowa

150W


Wymiary (WxHxD)

11,4" x 18" x 13,2" z kratką

(290 x 456 x 335)

11,4" x 18" x 12,6" bez kratki

(290 x 456 x 320)

Waga

27,9 lb / 12,7 kg każda

CECHY

"

"SourcePoint 8 generują niezwykle dobrze zdefiniowany trójwymiarowy obraz z muzyki, która zawiera takie informacje. Biorąc pod uwagę ich rozmiar i kształt, ich zdolność do dźwiękowego znikania jest piekielnie magiczną sztuczką. "

FUTURE AUDIOPHILE

"Przenosząc przywiązanie Andrew Jonesa do konstrukcji przetworników koncentrycznych na nowy poziom, SourcePoint 8 ma zaskakującą moc jak na skromną obudowę, która nadaje się zarówno do małych, jak i średnich pomieszczeń. Sparuj te stylowe, innowacyjne technicznie głośniki z odpowiednim wzmacniaczem, a otrzymasz odsłuch, który urzeka swoją bezpośredniością. Dzięki doskonałej spójności i tempie, nie będziesz mógł przestać tańczyć - przynajmniej w duchu!"

HiFi NEWS