ULTRADECK

Słowo "Ultra" jest synonimem filozofii firmy Mobile Fidelity Sound Lab. Reprezentuje ono nasze ekstremalne dążenie do osiągnięcia najwyższego poziomu reprodukcji nagranego dźwięku - wykraczającego poza status quo - w celu zapewnienia miłośnikom muzyki doświadczenia, jakim jest słuchanie oryginalnego nagrania głównego w ich domu. Niezależnie od tego, czy słuchasz standardowej płyty LP, czy jednej z naszych limitowanych edycji UltraDisc One-Step, UltraDeck zapewni wierne odtwarzanie tego, co znajduje się w rowkach.

RAMIĘ TONOWE ULTRA

Zaprojektowane i wykonane na zamówienie w USA, 10-calowe ramię gramofonu Ultra wykorzystuje gładkie, wysokiej jakości łożyska kulkowe, zapewniające niskie tarcie w płaszczyźnie pionowej i poziomej, dzięki czemu słychać tylko to, co znajduje się w rowkach. Okablowanie Cardas Audio zapewnia czystość sygnału od przewodów headshell'a aż po wysokiej jakości pozłacane złącza RCA.

IZOLOWANY SILNIK SYNCHRONICZNY PRĄDU PRZEMIENNEGO

Nasz silnik prądu przemiennego o stopniowanym kole pasowym zapewnia doskonałą stabilność prędkości dla dokładności wysokości dźwięku i napędu rytmicznego. Koło pasowe Delrin® ma dwie pozycje do wyboru prędkości 33 1/3 i 45 obr. Wibracje silnika są utrzymywane z dala od talerza i trzpienia pomiarowego dzięki zastosowaniu zaawansowanych materiałów tłumiących, które odsprzęgają silnik od reszty gramofonu.

TŁUMIENIE WARSTWOWE

UltraDeck składa się z trzech aluminiowych płyt starannie połączonych z korpusem z płyty MDF w celu dodania masy i wyeliminowania podkolorowań tonalnych, zachowując prawdziwe brzmienie płyty.

SKRUPULATNE PROJEKTOWANIE I OCENA

Zaawansowana technologia, przyjazne dla użytkownika funkcje i nieskazitelna konstrukcja zapewniają fenomenalne odtwarzanie - w efekcie przenosząc dźwięk ze słynnego studia Mobile Fidelity do Twojego domu.

NÓŻKI ANTYWIBRACYJNE FIRMY HRS

Każda wibracja rysika, która nie jest tworzona przez rowki w płycie jest zniekształceniem, które zamaskuje muzyczne detale. Opracowane we współpracy z zespołem inżynierów Harmonic Resolution Systems, światowym liderem w dziedzinie izolacji drgań dla sprzętu audio, dołączone nóżki antywibracyjne MoFi izolują gramofon od złych wibracji.

1,3-CALOWY TALERZ Z DELRINU®

PrecisionDeck wyposażono w masywny 1,3-calowy talerz z Delrinu®. Zwiększona masa talerza zapewnia bardziej czarne tło dźwiękowe i niższy poziom szumu bazowego. Delrin® to polimer nowej generacji opracowany przez firmę Dupont. W świecie audio, wysoce krystaliczna struktura Delrinu® stanowi doskonałe dopasowanie impedancji do płyt winylowych, skutecznie uziemiając niepożądane szumy i utrzymując je z dala od trzpienia.

ŁOŻYSKO ODWRÓCONE Z HARTOWANEJ STALI

Nasz system łożysk odwróconych z hartowanej stali został zaprojektowany dla gładkiej, cichej stabilności obrotowej. Połączenie stali, brązu i szafiru o wyjątkowo niskiej tolerancji - spotykane w znacznie droższych gramofonach - zapewni Ci wiele lat wysokiej jakości odtwarzania.

DANE TECHNICZNE

Silnik

Synchroniczny prądu zmiennego o prędkości 300 obr.

Prędkości

33 1/3 OBR/MIN, 45.0 OBR/MIN

Talerz

6,8 lb Delrin®.

Wow i Flutter

0.017% - 0.025%

Stosunek sygnał-szum (Signal-To-Noise Ratio)

74dB

Wymagania dotyczące zasilania

120V 60Hz, 220-230V 50Hz, 100V 50Hz

Pobór mocy

< 5W

Wymiary

19.69" x 5.375" x 14.25" 

Waga

23.1 lb 

SPECYFIKACJA RAMIENIA TONOWEGO

Typ

10" proste aluminiowe, łożysko kardanowe

Wysięg

0.71" (18mm)

Kąt przesunięcia

22,8˚ (+/- 2˚ z możliwością regulacji)

Zakres ciężaru kasety

5g - 10g

CECHY

TESTY