FENDER PRECISIONDECK

Nie ma to jak usłyszeć delikatne "uderzenie" igły po jej opadnięciu na płytę winylową, a sekundy później cieszyć się wspaniałymi dźwiękami LP. Wyobraź sobie teraz magię tego ukochanego rytuału z gramofonem, który autorytatywnie odtwarza każdy rodzaj muzyki, w tym ponadczasowe albumy nagrane przez wielu wielkich wszech czasów - Jimiego Hendrixa, Bruce'a Springsteena, Davida Gilmoura, Jeffa Becka, Pete'a Townshenda, Billa Frisella, Muddy'ego Watersa, Donalda "Ducka" Dunna, którzy grali na instrumentach będących inspiracją dla jego konstrukcji. Rezultatem bezprecedensowej współpracy jest gramofon Fender x MoFi PrecisionDeck, który umożliwia takie doświadczenie.

INDYWIDUALNIE OZNACZANY I NUMEROWANY

PrecisionDeck to natychmiastowy przedmiot kolekcjonerski, limitowany do zaledwie 1000 sztuk, indywidualnie numerowany i znakowany, wyróżniający się tabliczką znamionową nie przypominającą metalowych tabliczek z numerami seryjnymi, jakie można znaleźć na gitarach Fendera. Ta praktyczna i atrakcyjna cecha jest kolejnym sposobem, w jaki gramofon bezpośrednio nawiązuje do bogatej historii firm Fender i Mobile Fidelity.

IZOLOWANY SILNIK SYNCHRONICZNY PRĄDU PRZEMIENNEGO

Nasz silnik prądu przemiennego o stopniowanym kole pasowym zapewnia doskonałą stabilność prędkości dla dokładności wysokości dźwięku i napędu rytmicznego. Koło pasowe Delrin® ma dwie pozycje do wyboru prędkości 33 1/3 i 45 obr. Wibracje silnika są utrzymywane z dala od talerza i trzpienia pomiarowego dzięki zastosowaniu zaawansowanych materiałów tłumiących, które odsprzęgają silnik od reszty gramofonu.

IKONICZNE WYKOŃCZENIE TRICOLOR SUNBURST

Stworzony przez Fendera w latach 50-tych, ten sam wzór trójkolorowego sunburstu, który można znaleźć na gitarach Precision Bass, Stratocaster i Telecaster, zdobi PrecisionDeck, z których każda jest starannie ręcznie malowana przez Fendera. Cenione przez kolekcjonerów gitar i znane ze swojego delikatnego ciepła, specjalne uretanowe wykończenie starzeje się wyjątkowo dobrze i jest wyjątkowo trwałe.

10-CALOWE RAMIĘ ULTRA

Zaprojektowane i wykonane na zamówienie w USA, 10-calowe ramię gramofonu Ultra wykorzystuje gładkie, wysokiej jakości łożyska kulkowe, zapewniające niskie tarcie w płaszczyźnie pionowej i poziomej, dzięki czemu słychać tylko to, co znajduje się w rowkach płyt LP. Okablowanie Cardas Audio zapewnia czystość sygnału od przewodów headshell'a aż po wysokiej jakości pozłacane złącza RCA.

NÓŻKI ANTYWIBRACYJNE FIRMY HRS

Każda wibracja rysika, która nie jest tworzona przez rowki w płycie jest zniekształceniem, które zamaskuje muzyczne detale. Opracowane we współpracy z zespołem inżynierów Harmonic Resolution Systems, światowym liderem w dziedzinie izolacji drgań dla sprzętu audio, dołączone nóżki antywibracyjne MoFi izolują gramofon od złych wibracji.

1,3-CALOWY TALERZ Z DELRINU®

PrecisionDeck wyposażono w masywny 1,3-calowy talerz z Delrinu®. Zwiększona masa talerza zapewnia bardziej czarne tło dźwiękowe i niższy poziom szumu bazowego. Delrin® to polimer nowej generacji opracowany przez firmę Dupont. W świecie audio, wysoce krystaliczna struktura Delrinu® stanowi doskonałe dopasowanie impedancji do płyt winylowych, skutecznie uziemiając niepożądane szumy i utrzymując je z dala od trzpienia.

ŁOŻYSKO ODWRÓCONE Z HARTOWANEJ STALI

Nasz system łożysk odwróconych z hartowanej stali został zaprojektowany dla gładkiej, cichej stabilności obrotowej. Połączenie stali, brązu i szafiru o wyjątkowo niskiej tolerancji - spotykane w znacznie droższych gramofonach - zapewni Ci wiele lat wysokiej jakości odtwarzania.

DANE TECHNICZNE

Silnik

Synchroniczny prądu zmiennego o prędkości 300 obr.

Prędkości

33 1/3 OBR/MIN, 45.0 OBR/MIN

Talerz

6,8 lb Delrin®.

Wow i Flutter

0.017% - 0.025%

Stosunek sygnał-szum (Signal-To-Noise Ratio)

74dB

Wymagania dotyczące zasilania

120V 60Hz, 220-230V 50Hz, 100V 50Hz

Pobór mocy

< 5W

Wymiary

20,75" x 6" x 15,5"

Waga

25,5 lb

SPECYFIKACJA RAMIENIA TONOWEGO

Typ

10" proste aluminiowe, łożysko kardanowe

Wysięg

0.71" (18mm)

Kąt przesunięcia

22,8˚ (+/- 2˚ z możliwością regulacji)

Zakres ciężaru kasety

5g - 10g

CECHY

  • Cokół z jesionu bagiennego firmy Fender zoptymalizowany pod kątem niskiego rezonansu

  • Gramofon z napędem paskowym 33-1/3 / 45.0 obr.

  • Zaprojektowany na zamówienie i wyprodukowany w USA

  • 10-calowe ramię MoFi Ultra Tonearm

  • 1,3-calowy talerz Delrin®.

  • - Izolowany silnik synchroniczny 300 RPM AC

  • Antywibracyjne nóżki zaprojektowane przez HRS

  • Ikoniczne wykończenie 3 kolory Sunburst firmy Fender

WYKONANIE Luksusowy projekt (limitowana edycja) przygotowany we współpracy z firmą Fender, która przygotowała specjalną plintę.

FUNKCJONALNOŚĆ Klasyczny, w pełni manualny gramofon (zmiana prędkości obrotowej wymaga przełożenia paska). Wygodne podłączenia wszystkich przewodów, w komplecie osłona przeciwkurzowa..

BRZMIENIE Swobodne, barwne, lekkostrawne. Solidny bas, soczysta średnica, gładka góra. Dokładność służąca subtelności, dynamika – spójności. Eleganckie różnicowanie bez wyostrzania problemów. Od początku dobrze nastraja, a z upływem czasu przekonuje


AUDIO 12.2022