SOURCEPOINT 10

„Wspaniały głośnik pozwala dotrzeć do serca muzyki”

- Andrew Jones, Chief Loudspeaker Designer


10-CALOWY PRZETWORNIK KONCENTRYCZNY. DWA PRZETWORNIKI. JEDEN GŁOS. 

POpracowany na zamówienie przez Andrew Jonesa w ciągu 18 miesięcy badań i rozwoju, całkowicie nowy 10-calowy przetwornik Concentric zapewnia oszałamiającą czystość i głębokie uderzenie basu.

10-calowa membrana z masy papierowej ma prawie 2,5x większą powierzchnię niż typowy 6,5-calowy przetwornik basowy i prawie nie musi się poruszać, aby wytworzyć duży i dynamiczny dźwięk. Utrzymuje to spójny falowód wokół głośnika wysokotonowego dla najbardziej spójnego dźwięku, z najmniejszą ilością zniekształceń i bez poświęcania basu. 

Centralnie w obrębie głośnika basowego umieszczono 1,25-calowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, o szerokim obwodzie i dużej średnicy cewki. Głośnik wysokotonowy charakteryzuje się dużą mocą i minimalną kompresją termiczną, dzięki czemu może pracować przy częstotliwości 1,6 kHz i zapewniać płynną odpowiedź poza 30 kHz. 

Oba przetworniki pracują razem jako jeden, tworząc dźwięk, który jest czysty i potężny.

WYSOKIEJ JAKOŚCI KONSTRUKCJA OBUDOWY. USZTYWNIONA DLA PRZEJRZYSTOŚCI.

Duży głośnik niskotonowy wymaga dużej obudowy, która nie będzie dodawać rezonansów. SourcePoint 10 wykorzystuje grube panele MDF i obszerne wewnętrzne usztywnienia. 

Góra, dół i boki to 1-calowa płyta MDF pokryta piękną okleiną z prawdziwego drewna. Fasetowana przednia przegroda to 2-calowa płyta MDF wykończona gładką, satynową powłoką w kolorze czarnym. 

Dwa wewnętrzne stężenia łączą górę, boki i dół, aby dodatkowo wzmocnić obudowę. 

ŁATWY DO WYSTEROWANIA Z ELEKTRONIKĄ, KTÓRĄ KOCHASZ.

Przy czułości 91dB, SourcePoint 10 mogą być napędzane już przy 30 watach mocy. 

Impedancja nominalna 8 omów i minimalna impedancja 6,4 omów oznacza, że są one przyjazne dla wzmacniacza. 

Niezależnie od tego czy preferujesz lampy czy tranzystory, Twój wzmacniacz będzie dobrze współpracował z tymi głośnikami.

WIELOPŁASZCZYZNOWA PRZEGRODA O GRUBOŚCI 2 CALI. 

Przednia przegroda jest punktem startowym dla przetwornika głośnika. Musi być mocna i wolna od odbić dźwięku. 

SoucePoint 10 wykorzystuje rzeźbioną przegrodę z wieloma fasetami, aby wyeliminować dyfrakcję. Wszystko co słyszysz to płynna i równomierna reakcja przetwornika, a nie dźwięk obudowy. 

ŁATWE W UŻYCIU MASKOWNICE MAGNETYCZNE.

Szybko i łatwo można sprawić, że głośniki SourcePoint będą bardziej dyskretne do swobodnego słuchania. Maskownice owinięte tkaniną mocowane są magnetycznie i są idealnie dopasowane do formy, aby zachować profil wyróżniającej się wielopłaszczyznowej przegrody. 

Aby uzyskać najwyższą wydajność, zalecamy zdejmowanie maskownic podczas słuchania. 

OKLEINY Z PRAWDZIWEGO DREWNA KLASY MEBLOWEJ.

Możesz wybrać ciepło i bogactwo Satin Walnut lub profesjonalny wygląd Satin Black Ash. SourcePoint 10 wykorzystuje okleinę z prawdziwego drewna klasy meblowej, która jest dopasowana do lustrzanych wzorów słojów na obu głośnikach. 

SourcePoints 10 posiada unikalne połączenie nowoczesnego i klasycznego stylu, który pasuje do wielu różnych wnętrz.

NAPĘDZANY, ABY OSIĄGNĄĆ NIESAMOWITĄ WYDAJNOŚĆ

Sercem głośnika SourcePoint 10 jest innowacyjny system wysokostrumieniowych magnesów neodymowych Twin-Drive. 

Nie wystarczy po prostu zoptymalizować odpowiedź częstotliwościową głośnika niskotonowego i wysokotonowego. Krytycznie ważne jest również zminimalizowanie zniekształceń w strukturze silnika jednostki napędowej. Jeśli silnik posiada zniekształcenia, będzie generował nowe częstotliwości poza oryginalnym sygnałem. Bardzo świadomie podeszliśmy do konstrukcji silnika, aby zredukować te zniekształcenia.

System Twin-Drive tworzy w pełni symetryczne pole magnetyczne, eliminując modulację strumienia dla uzyskania wyjątkowo niskich zniekształceń intermodulacyjnych (IMD). To osiągnięcie techniczne jest ważną częścią tego, dlaczego SourcePoint 10 brzmi tak czysto i dokładnie. Nie, nie zasili on twojego podróżującego w czasie DeLoreana, ale zapewni wydajność, której szukałeś. 

STANDY SOURCEPOINT

DANE TECHNICZNE

Pasmo przenoszenia

42Hz-30kHz

Impedancja nominalna

8 Ohm, minimum 6.2 Ohm

Czułość

91dB/2.83V/1m

Częstotliwość zwrotnicy

1.6kHz

Minimalna zalecana moc

30W

Maksymalna moc wejściowa

200W


Wymiary (WxHxD)

14,5" x 22,5" x 16,6" z maskownicą

(368 x 572 x 422)

14,5" x 22,5" x 16" bez maskownicy

(368 x 572 x 406)

Waga

46,2 lb / 21kg każda

CECHY

"

"NIESAMOWITA KARIERA ANDREW JONESA nie wzięła się znikąd. To człowiek, który, jak to się mówi, zapomniał o konstruowaniu kolumn więcej niż większość pozostałych inżynierów zdołała się nauczyć. Nie jest w tym sam, bo przecież są i inni fachowcy o nie mniejszej renomie. Słuchając modelu SourcePoint 10 firmy MoFi Electronics wiemy jednak, że w tym przypadku doszło do połączenia wiedzy teoretycznej i praktyki na wysokim poziomie.

Kolumny te grają dużym dźwiękiem z potężną sceną. Są precyzyjne i wiarygodne, nie popadając w zbytnią analityczność i nie rozjaśniając dźwięku. Ich niski środek i niski bas nie mają tej samej energii, jak z kolumn odniesienia, ale – coś za coś. Wysokie tony są tu prowadzone bardzo równo i czysto aż do samej góry, bez zawoalowania czegokolwiek. To jednak góra, z którą nie trzeba się bać o jakość nagrań.

Słuchałbym tych kolumn z raczej nasyconym, może nawet ciepłym wzmacniaczem. Ale takim, który nie ograniczy ich dynamiki i witalności. Dadzą nam wiele radości i pozwolą słuchać nagrań w bardziej świadomy sposób niż wiele innych konstrukcji. Bardzo, bardzo udane kolumny, stąd, od nas, wyróżnienie ˻ RED FINGERPRINT "

HiFidelity 1/2023

"Wielu entuzjastów będzie miało miejsce, aby pomieścić debiutancki głośnik MoFi i zostanie nagrodzonych sprytnie zaprojektowanym dwudrożnym głośnikiem podstawkowym, który osiąga wysoką moc, pełny zakres i jest łatwy do napędzenia. SourcePoint 10 wyczarowuje bas w stylu kolumny podłogowej, w połączeniu z bogatym, angażującym brzmieniem i obrazowaniem, które sprawia, że muzyka śpiewa. Oczywiście, jest to niekonwencjonalne rozwiązanie, ale nieszablonowe myślenie Andrew Jonesa przyniosło korzyści."

HiFi NEWS