photo-1438302439441-82e18f791f5e.resized

MoFi UltraDeck
Gramofon dla bardziej zaawansowanych miłośników muzyki. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity. Strojony przez tych samych ludzi odpowiedzialnych za genialne brzmienie remasterów Mobile Fidelity.

UltraDeck wykorzystuje obudowę o konstrukcji kanapkowej składa się z aluminium, specjalne dobieranego polimeru oraz MDFu. Ma nie tylko zapewniać doskonałą izolację od wibracji, ale również usztywniać całość konstrukcji.

Ulepszone 10" ramię gramofonowe wyposażono w szafirowe łożyska. Pozwala ono na dokładna regulację wszystkich ustawień, w tym między innymi wysokości (VTA) oraz azymutu. Sygnał prowadzony jest wysokiej klasy przewodami sygnałowymi firmy Cardas o konstrukcji typu 'Solid Core' wykonanymi z miedzi OCC zapewniając doskonałe przewodzenie delikatnego sygnału z wkładki gramofonowej.

Całość uzupełniają nóżki tłumiące wibracje zaprojektowane specjalnie do naszego gramofonu przez specjalistów z HRS.

Gramofon dostępny jest w dwóch wersjach: bez wkładki
lub z fabrycznie ustawioną wkładką UltraTracker.

Najważniejsze cechy:
- 10” ramię ze zintegrowanym headshellem
- szafirowe łożyska ramienia
- talerz wykonany z Delrinu™ o grubości 33 mm
- odwrócone łożysko główne
- separowany silnik synchroniczny AC
- prosta zmianę prędkości (33.3 oraz 45 rpm)
- wykończona na połysk plinta o konstrukcji kanapkowej
- dostarczany w komplecie z przezroczystą pokrywą
- wyjścia sygnałowe RCA


       


Sugerowana cena detaliczna:
UltraDeck 9290 zł
UltraDeck+ 10390 zł*
*z fabrycznie zamontowaną wkładką UltraTracker
Case Studies


IZOLOWANY SILNIK
Izolowany silnik synchroniczny prądu zmiennego o prędkości 300 RPM zapewnia precyzję i energię w muzyce. Wykonane z Delrinu® koło pasowe posiada wglębienia dla prędkości 33 1/3 oraz 45 obrotów na minutę. Więkoszść wibracji jest eliminowana przez przemyślane rozwiązanie elastycznego zawieszenienia, izolując talerz gramofonu od zakłóceń.

Case Studies


RAMIĘ GRAMOFONOWE ULTRA
Zaprojektowane i wyprodukowane w USA, 10" ramię gramofonowe wykorzystuje mistrzowsko wykonane łożyska zapewniające minimalne opory w planie horyzontalnym i wertykalnym. Okablowanie wewnętrzne od specjalistów z Cardas Audio zachowuje sygnał wolny od zakłóceń od główki ramienia do wysokiej klasy pozłacanych wyjść RCA.

Case Studies


WARSTWOWA BUDOWA PLINTY
UltraDeck wykorzystuję plintę zbudowaną z MDF łączoną z trzema aluminiowymi płytami, zapewniającymi lepszą stabilność, większą masę oraz minimalizację wpływu obudowy na pracę pozostałych elementów gramofonu. Satynowo wykończona struktura jest miła w dotyku zapewniając komfort podczas codziennego korzystania.


Case Studies


ANTYWIBRACYJNE STOPY HRS
Jakiekolwiek wibracje igły które nie pochodzą z rowka na płycie są zniekształceniami które zamazują prawidłowy obraz muzyki. Opracowane z zespołem Harmonic Resolution Systems, światowym liderem w tłumieniu wibracji w systemach a/v, specjalne stopy izolują nasz gramofon od zewnętrznych wibracji.

Case Studies


33 MM TALERZ Z DELRINU®
Delrin® jest polimerem następnej generacji opracowanym przez koncern chemiczny Dupont. W świecie audio ważna jest dla nas jego struktura krystaliczna, przypominająca właściowości płyty winylowej, będąc idealnym materiałem na talerz który odprowadza wibracje trzymając je z dala od igły.

Case Studies


ODWRÓCONE ŁOŻYSKO
Nasze odwrócone łożysko zostało zaprojektowane z myślą o wyjątkowo cichej, precyzyjnej pracy. Wykonane ze stali nierdzewnej, brązu oraz szafiru - materiałów często spotykanych w dużo drożych konstrukcjach zapewnia lata wysokiej jakości odtwarzania.SPECYFIKACJA GRAMOFONU
Silnik
Synchroniczny AC 300 RPM

Prędkości
33 1/3 oraz 45 obrotów / minutę

Talerz
Wykonany z Delrinu®, masa 3.10 kg

Wow & Flutter
0.017% – 0.025%

Stosunek sygnału do szumu
74dB

Zużycie prądu
< 5W

Wymiary
50,0 x 15,5 x 36,5 cm

Waga
10.50 kg


SPECYFIKACJA RAMIENIA
Typ
ramię proste o długości 10"

Overhang
18 mm

Offset Angle
22.8˚ (+/- 2˚ do ustawienia)

Masa efektywna
35 g

Zalecana waga wkładki
5 g – 10 g


Recenzje
"Doświadczyłem zremasteryzowanej, wersji albumu (Santany) który kupiłem w 1970 i brzmiało to tak jak to zapamiętałem wtedy, bliższe oryginałowi niż jakakolwiek inna późniejsza reedycja. Co więcej ludziom z MoFi udało się to wrażenie stworzyć na gramofonie który nie kosztował 30 tysięcy dolarów! Jestem pod ogromnym wrażeniem"


"Znam badzo dobrze dźwięk z taśmy 1/4", więc kiedy usłyszałem pierwszy dźwięk z UltraDeck'a poznałem od razu to brzmienie. Była w tym ogromna spójność która mnie wciągneła w słuchanie. Nie przesadzona góra oraz niskie tony, bogactwo detali ale bez cienia analityczności, gładki, angażujący. To dźwięk studyjnego nagrania którego wcześniej z gramofonu nie doświadczyłem".

Comments are closed.